Skoraj vsi smo, ne glede na morebitne predsodke, vede ali nevede tudi sami uporabniki pripomočkov in orodij, ki jih podpira UI: od robotskih sesalnikov, ki prepoznajo predmete, prostore, vrste tal in hišne ljubljenčke, do digitalnih osebnih asistentov na telefonih ali osebnih računalnikih.

Prvič v zgodovini tehnologij lahko rečemo, da imamo tehnoloških rešitev več kot dovolj. Težava pa nastopi, ker večine od njih ne znamo uporabljati, izkoristiti ali kombinirati.

Kako pa je z uporabo aplikacij, ki nam lahko precej olajšajo vsakodnevne naloge na delovnem mestu? Kaj vse lahko naredimo, da smo bolj produktivni in hkrati prihranimo veliko časa za strateške naloge?

Tokrat predstavljam 3 aplikacije, ki vam lahko precej olajšajo vsakodnevne naloge

  1. Perplexity.ai: kako v nekaj sekundah pridete do povzetkov kompleksnih besedil?

Gre za orodje, ki vam med drugim omogoča, da iz kompleksnega besedila v nekaj sekundah dobite kratek povzetek. S tem orodjem lahko prav tako iščete vire besedil, ki jih denimo dobite s pomočjo ChatGPT-ja.

2. Summarize.tech: kako v nekaj sekundah dobite povzetek iz želene video vsebine?

Če iščete informacije tudi v video gradivih, se lahko do hitrih povzetkov vsebine videa dokopljete s pomočjo aplikacije summarize.tech. Omogoča, da naložite povezavo želenega videa in na ta način v nekaj sekundah dobite povzetke vsebine v obliki časovnice. Če si želite skrajšati čas pregledovanja videovsebin, je to Izjemno uporabno orodje.

3. Chatpdf.com: kako hitro do informacij znotraj PDF dokumentov?

Če imate pred sabo kompleksno besedilo v obliki PDF dokumenta, ga lahko zelo hitro pregledate s pomočjo aplikacije chatpdf.com. V aplikacijo lahko prav tako vnašate dodatna vprašanja in tako temeljito analizirate vsebino besedila.

V naši virtualni knjižnici imamo trenutno shranjenih več kot 2000 orodij s področja umetne inteligence. Večine še nismo preizkusili in jih najverjetneje nikoli ne bomo.

Ponudba aplikacij, ki nam lahko precej olajšajo delo, je izjemna. Zato je smiselno, da najdemo predvsem take, ki so brezplačne in s katerimi lahko hitro povečamo produktivnost. V nadaljevanju pa se, ko aplikacijo večkrat testiramo, po potrebi odločimo za nadgradnjo v plačljivo in zmogljivejšo verzijo.

 Mag. Maja Novak (maja@global-disruption.com), We4You, Zavod za izobraževanje