Se vam zdi, da se zgodovina ne more ponoviti, saj smo se že vse naučili iz nje? Mislite, da bi zaznali, če bi se vzorci iz zgodovine začeli ponavljati in zategnili ročno, preden bi bilo prepozno?

Radikalne spremembe, o katerih se učimo v šoli (npr. holokavst), se niso zgodile čez noč, temveč so bile rezultat dolgotrajnejših vzorcev dehumanizacije določene skupine ljudi s pomočjo propagande. Te vzorce raziskujemo v projektu Meeting Memories: Learning from the Past to Confront Dehumanization Today.

Dogodek Poti ustne zgodovine je za nami. Pomen ohranjanja spominov bomo raziskovali 23. februarja

DELAVNICA: Vojna nima ženskega obraza – je to res? (23. februar ob 17.00)

Vojna nima ženskega obraza je naslov prodornega romana Svetlane Aleksijevič, ki nakaže na problematiko zatajevanja in zapostavljanja vloge žensk v času (druge svetovne) vojne.

Čeprav velja prepričanje, da ženske v vojni niso imele obraza, fotografski viri pričajo drugače. Kakšne podobe žensk so fotoreporterji lovili v svoje objektive? Je fotografija vselej verodostojen vir (ne)pričevanja?

To sta vprašanji, ki ju bomo na delavnici poskušali nasloviti in s tem spoznati področje, ki v zgodovini žensk velikokrat izostane.

Za ogrevanje pa si lahko preberete blog. Na dogodek se prijavite na spletni strani Socialne akademije.

Sabina Belc (sabina@socialna-akademija.si), Socialna akademija