Poleg zanimivega prispevka, Pripovedovanje zgodb v izobraževanju odraslih, boste na platformi EPALE našli še marsikaj zanimivega.
EPALE in Erasmus+ že od nekdaj hodita z roko v roki. V preteklih dneh ste lahko na spletni platformi EPALE opazili objavo dogodkov, ki so tesno povezani s prečnimi smernicami novega programa Erasmus+. Tako je v sklopu Digitalnega Erasmus+ med 24. in 26. aprilom potekala 7. mednarodna konferenca o IKT za kakovostno staranje in e-zdravje. Organizatorji so želeli povezati strokovnjake, ki proučujejo starost v povezavi z zdravjem, kakovostjo bivanja ter uporabo IKT z namenom, da ljudje ostajajo bolj zdravi, neodvisni ter bolj dejavni pri svojem delu in v skupnosti. Na spletni strani konference so objavljeni povzetki prispevkov in knjige, ki so nastale kot rezultat sodelovanja različnih strokovnjakov.
20. maja bo tematska konferenca EPALE 2021: Jaz sem drugačen. Ti si drugačen. Skupaj smo raznolikost! Poudarek bo na inovativnih izobraževalnih programih in projektih v Avstriji in Evropi. Razpravljali bodo o potencialu izobraževanja odraslih za ozaveščanju o neenakostih ter preprečevanju diskriminacije.
Istega dne, 20. maja, bo tudi spletna razprava EPALE z naslovom Razvijanje veščin za zdravo življenje v dobi covida!. Osrednja tema bo pismenost za zdravje, ki bo odraslim pomagala lažje shajati v času epidemije. IO bo temelj, na katerem se bo spretnost razvijala in povzpela na ustrezno raven, da bomo kos negotovosti, ki jo prinaša to težavno obdobje. Od 6. maja naprej lahko prispevate svoje misli in predloge, saj je možnost komentiranja že odprta.
Imate občutek, da covid-19 neprestano spreminja vaše načrte pri delu ali izvedbi projektov Erasmus+? Niste edini. Preberite, kako se je s stalno spreminjajočimi situacijami soočala Gudrun Larusdottir s svojo ekipo pri izvedbi projekta Erasmus+ »Spoznajte življenje – Razvoj kulturnih spretnosti in kulturne dediščine v podeželskih skupnostih«. Kakšne rešitve so našli, si lahko preberete tukaj.
Špela Močilnikar (spela.mocilnikar@cmepius.si), CMEPIUS