Leto 2024 smo v središču za svetovanje in vrednotenje na ACS zaključili filmsko. Da bi predstavili razvoj, organiziranost in vsebino svetovalne dejavnosti v IO, ki se od leta 2021 izvaja kot javna služba na 35 javnih organizacijah za IO po Sloveniji, smo pripravili več kratkih filmov.

Prvega z naslovom Dnevi svetovanja za znanje smo premierno predvajali že na LPoIO. Na tem osrednjem stanovskem srečanju sva mag. Tanja Vilič Klenovšek in avtorica tega članka sodelovali s prispevkom Zavzeti in sodelovalni: Terensko delo in 20 let Dnevov svetovanja za znanje.

Praznujemo - svetovalna dejavnost - 20 let

V filmu predstavljamo razvoj in namen skupnega promocijskega dogodka, Dneva svetovanje za znanje. Vsako leto v septembru želimo doseči čim več odraslih. Predstaviti jim želimo možnosti učenja in izobraževanja, ki jih imajo v svojem okolju, jih motivirati za učenje in spodbuditi k vključitvi v izobraževanje.

Drugi film, Svetovalna dejavnost v izobraževanju odraslih, je namenjen strokovni javnosti. V njem podrobno predstavljamo razvoj, organiziranost in vsebino svetovalne dejavnosti v IO. Ogled priporočamo strokovnim delavcem, ki se na novo vključujejo v izvajanje svetovalne dejavnosti v IO, partnerjem in deležnikom, študentom ter vsem, ki jih zanimajo podrobnosti delovanja javne službe.

Snemanje videa_kolaž za E-novičke

Posebno ponosni pa smo na film Svetujemo za znanje, ki smo ga posneli na terenu. V njem Marko Jošt in Ines Marina Simoes Grilo pripovedujeta, kakšno podporo in pomoč pri izobraževanju in učenju sta dobila v svetovalni dejavnosti v IO. V videu sodelujeta tudi svetovalki Anja Brilej Bohorč (LU Krško) in Andrijana Božić (LU Celje), ki pojasnita, kako poteka svetovanje.

Filmi se sestavijo v celoto, ki predstavlja vse vidike svetovalne dejavnosti v IO, ki se izvaja kot javna služba. Nekaj manj kot 20-minutni posnetek si lahko najbolj vztrajni ogledate tule: Svetujemo za znanje – svetovalna dejavnost v izobraževanju odraslih, za hiter ogled pa priporočamo kratek napovednik.

Vsi filmi so nastali v projektu Krepitev vseživljenjskega učenja, ki ga v letih 2023–2029 v okviru programa Evropske kohezijske politike vodi ACS, sofinancirata pa Republika Slovenija, MVI, in EU iz Evropskega socialnega sklada plus.

Urška Pavlič (urska.pavlic@acs.si), ACS

Skip to content