Zaposleni so ključni sestavni del vsakega podjetja. Njihovo počutje in zdravje zelo močno vplivata na uspešnost poslovanja. Oseba, ki je zadolžena za dobro počutje na delovnem mestu, mora biti zato usposobljena za prepoznavanje nezadovoljstva in ustrezno ravnanje. V projektu WELLy bomo določili kompetence, ki jih mora imeti menedžer za dobro počutje na delovnem mestu, in pripravili usposabljanje. 3-letni projekt, ki ga sofinancira program EU Erasmus+, obravnava vpliv fizičnega in psihosocialnega delovnega okolja na zdravje in dobro počutje zaposlenih. Končni rezultat projekta bo nov profil delovnega mesta: menedžer dobrega počutja. Nižji nivo stresa na delovnem mestu pripomore k večjemu zadovoljstvu delavcev, izboljša produktivnost, preprečuje bolniško odsotnost, fluktuacijo in zmanjša število predčasnih upokojitev. Namen novega delovnega mesta je torej skrb za zaposlene, ki pozitivno vpliva na splošno družbeno blagostanje.

V sklopu projekta bomo 22. junija organizirali multiplikativni dogodek z namenom ozaveščanja širše javnosti. Kar štiri ure se bomo družili v virtualnem okolju. Program sestavljajo naslednji deli:
1. sklop: predstavitev projektov Erasmus+ in WELLy;
2. sklop: predstavitev rezultatov analize literature in podatkov ankete (IO1); poklicni profil in učni načrt usposabljanja (IO2) s prikazom modulov tečaja in platforme za e-učenje (IO3);
3. sklop: napoved začetka pilotne faze (IO3) z vključevanjem podjetij, ki bodo sodelovala pri testiranju, ter
4. študije primerov in najboljše prakse iz izkušenj partnerjev.

Cilj dogodka je predstaviti Welly širokemu občinstvu. Med glavnimi ciljnimi uporabniki so delodajalci, menedžerji in zaposleni v malih in srednjevelikih podjetjih, predstavniki združenj za zaščito pravic delavcev ter drugi deležniki (predstavniki javnih organov, univerz, centrov za usposabljanje odraslih, medijev idr.).

Na dogodek ste vljudno vabljeni vsi, ki vas omenjena tema zanima in želite o tem izvedeti več. Projekt lahko spremljate na spletni strani, kjer bo objavljenih več informacij o multiplikativnem dogodku.

Karin Zamida (eramus@fos-unm.si), Fakulteta za organizacijske študije Novo mesto

Skip to content