Vabimo vas, da se 7. oktobra udeležite delavnice Učinkovita izobraževanja s pomočjo videokonferenčnega sistema ZOOM.

Izobraževanje na daljavo postaja samoumevni del sodobnega sveta, pa naj gre za formalno ali neformalno učenje. V to nas silijo predvsem pomanjkanje časa, geografska oddaljenost in z njo povezani stroški ter drugi osebni motivi. Zato vas vabimo na delavnico, kjer bomo s skupnimi močmi usvojili nekatere skrivnosti dela na daljavo. Spoznali boste videokonferenčne sisteme in načine dela z njimi, pripravili različne vsebine za delo na daljavo, naučili se boste izvajati interaktivna videokonferenčna predavanja in preverili razumevanje podanega na daljavo. Predvsem pa se bomo, kljub spremenjenim razmeram, potrudili, da boste v sproščenem vzdušju spoznali in se naučili veliko novega. Za to bo poskrbel predavatelj, Simon Dražič, zunanji sodelavec ACS, profesor matematike in računalništva, ki poučuje matematiko in različne izbirne predmete s področja računalništva. Je izvajalec in soavtor številnih seminarjev, svetovanj in programov izobraževanj, sodeluje tudi z nekaterimi ljudskimi univerzami na področju IO. Svoje izobraževalne izkušnje ves čas predstavlja tudi na različnih konferencah in projektih, zadnja leta je bil aktivno vključen v različne projekte MIZŠ na področju uvajanja sodobne tehnologije v izobraževalni proces.

Spoznali boste: 

  • kako začeti izobraževanje na daljavo,
  • pravilno rabo videokonferenčnih sistemov,
  • prilagajanje dela glede na ciljno skupino,
  • prilagajanje vsebin delu na daljavo,
  • pomen povratnih informacij pri delu na daljavo,
  • načine beleženja uspešnosti izobraževanja na daljavo.

Glavni vsebinski poudarki ...
  • Spoznavanje videokonferenčnega sistema (videokonferenčni sistemi in razlike med njimi; vzpostavitev, vodenje videokonference; delitev zaslona in komunikacija med udeleženci; nastavitve videokonference (varnost, dostopnost …); snemanje videokonference in delitev posnetkov z udeleženci; posebnosti videokonferenc (delo v skupinah, delitev dokumentov …).
  • Primeri dobre rabe videokonferenčnih sistemov (sestanki, predavanja, skupinsko delo).
  • Priprava vsebin za delo na daljavo (podobnosti in razlike med delom v živo in na daljavo, priprava vsebin za delo na daljavo, razlika med samostojnim delom in delom na daljavo).
  • Priprava videoposnetkov za delo na daljavo (priprava posnetka predavanja s snemanjem zaslona, tehnični vidiki snemanja, vsebinski vidiki posnetka, deljenje posnetka).
  • Pridobivanje povratnih informacij med delom na daljavo (izdelava interaktivnega posnetka, pridobivanje povratnih informacij med delom na daljavo s pomočjo spletnih storitev, analitika pridobljenih povratnih informacij).
  • Pridobivanje povratnih informacij po delu na daljavo (sistemi preverjanja znanja na daljavo, analitika pridobljenih povratnih informacij).

Delavnica bo potekala 7. oktobra med  9.00 in 16.15 v prostorih ACS. Kotizacija znaša 25€. Več informacij najdete na spletni strani Moj ACS.

Število udeležencev je zaradi spremenjenih razmer omejeno na največ 15, zato vas vabimo, da e-prijavnico oddate čim prej oziroma najkasneje do četrtka, 1. oktobra.

Program lahko izpeljemo tudi za zaključeno skupino udeležencev.

Mag. Zdenka Birman Forjanič (zdenka.birman.forjanic@acs.si), ACS