14. maja ob 11. uri sta župan Mestne občine Ljubljana, Zoran Janković, in direktor Cene Štupar – CILJ, mag. Bojan Hajdinjak, slavnostno odprla nove prostore Javnega zavoda Cene Štupar – CILJ.
Ob koncu aprila je Javni zavod Cene Štupar – CILJ zapustil prostore na Linhartovi 13 in Vojkovi 1 ter dobil povsem nove prostore na Šmartinski 134a v Ljubljani. Tu je še več možnosti za IO, saj so poleg klasičnih učilnic pridobili tudi veliko profesionalno šolsko kuhinjo, prostor za druženje, učilnico za skupno učenje otrok in staršev skupaj z igralnico za otroke, po dve plesno-telovadni dvorani ter računalniški učilnici. V prostorih je na voljo tudi prostor za druženje, ki deluje v okviru VGC Ljubljana – N’šPlac. Profesionalna kuhinja nudi možnost izobraževanj za srednješolske programe in NPK, možnost pa bodo dobili tudi kulinarični večeri, barmanski tečaji in druženja podobne vrste. Učilnice so opremljene z najnovejšo tehnologijo, interaktivnimi tablami, pametnimi projektorji in računalniki.

Dogodka so se udeležili tako predstavniki MO Ljubljana in ministrstev, Zavoda za zaposlovanje, različnih nevladnih organizacij kot podjetij, s katerimi Javni zavod Cene Štupar – CILJ Ljubljana sodeluje.

Župan Zoran Janković je v prvi vrsti pozdravil medgeneracijsko povezovanje, ki ga Cene Štupar – CILJ omogoča svojim udeležencem in tako krepi vezi med generacijami ter povečuje medsebojno sožitje in razumevanje. Poudaril je, da so novi prostori dokaz trdega dela in sodelovanja, ki se kaže v uspehu zavoda in dobrih odnosih znotraj in navzven. Pred 10 leti so bili tik pred ukinitvijo, danes pa so v 60. letu delovanja največja institucija za IO v Sloveniji.

V vseh letih je zavod doživel marsikaj. Zadnjih 10 let deluje pod vodstvom mag. Bojana Hajdinjaka, ki pravi, da imata glavno besedo razvoja Javnega zavoda Cene Štupar – CILJ povezovanje in sodelovanje. Ustanova se razvija, nudi vedno bolj kakovostne storitve svojim uporabnikom, posebno ranljivim skupinam. Poudaril je, da bo naša država obstala, napredovala in se razvijala, le če bo vlagala v vseživljenjsko učenje vseh prebivalcev. Ponudil je nekaj dejstev: prebivalstvo se stara, smo v IV. industrijski revoluciji, vsak dan slišimo besede avtomatizacija, informatizacija, umetna inteligenca. Po drugih strani pa nam mednarodna raziskava PIAAC pokaže, da kar 400.000 Slovencev ne razume, kar preberejo. Zadeve preprosto ne gredo skupaj, zato bo nekdo moral poskrbeti, da ti državljani ne bodo živeli na obrobju družbe.

CILJ si že od leta 1959 prizadeva za čim pestrejšo ponudbo izobraževalnih programov za vse generacije. Selitev ob prihajajoči 60-letnici doživljajo kot priložnost za nov zagon.

Kot ena največjih organizacij na področju IO v Sloveniji se zavedajo pomena aktualnih vsebin in različnega nabora formalnih ter neformalnih programov. Prav tako se zavedajo, kako pomembni sta medsebojno povezovanje in sodelovanje. Gospodarske družbe in druge organizacije iz lokalnega okolja in regije jih ocenjujejo kot zanesljive partnerje, saj se letno v njihova formalna in neformalna izobraževanja vključi preko 12.000 oseb.

Aleksandra Janežič Lipar (aleksandra.janezic@cene-stupar.si), Cene Štupar – CILJ

Skip to content