ZISSS je 30. maja v Tolminu gostilo strokovni dogodek z naslovom Narava, izziv vseživljenjskega učenja. Namen dogodka je bil večplasten, in sicer da skozi predstavljene praktične in teoretične vsebine udeleženci (samo)evalvirajo vrednote, prepričanja ter ozaveščenost o konceptu trajnosti. Izzive današnje družbe sta v prvem delu kritično umestila klimatologinja dr. Lučka Kajfež Bogataj in raziskovalec Anton Komat. Dr. Nevenka Bogataj je povezala izzive družbe s procesom VŽU.
Strokovni dogodek se je zaključil z dvema ločenima aktivnostma. V proaktivni kavarni so izobraževalci odraslih iskali odgovore na vprašanja, kako lahko s pripravo ustreznih neformalnih izvedbenih programov usposabljanja prispevajo k trajnosti, na vodenem ogledu Ribogojnice Faronika pa so spoznali še en primer uspešne lokalne zgodbe.
S tem dogodkom je ZiSSS – že četrto leto zapored – odprl Teden izobraževanja za trajnostni razvoj, ki poteka v času Evropskega tedna za trajnostni razvoj (30. 5.–5. 6.). Takrat članice ZiSSS izpeljejo vrsto aktivnosti, s katerimi v skupnosti spodbujajo, ozaveščajo in motivirajo za delovanje po načelih trajnosti.
Strokovni dogodek je sofinanciralo MIZŠ. Več o dogodku in povzetkih proaktivne kavarne je objavljeno na spletni strani ZiSSS.
Patricija Rejec (patricija.rejec@prc.si), Posoški razvojni center