Projekt Krepitev vseživljenjskega učenja, ki je namenjen izboljšanju dostopa do izobraževanja odraslih in povečanju njihove vključenosti v vseživljenjsko učenje v Sloveniji, je povsem v soglasju z našim poslanstvom.

Poslanstvo ACS je krepiti kulturo vseživljenjskosti učenja ter prispevati k pravičnemu, dostopnemu in kakovostnemu izobraževanju in učenju vseh odraslih prebivalcev Slovenije.

Cilj projekta je povečati splošno zavedanje o pomenu vseživljenjskega učenja, ki bo prispevalo k izboljšanju kompetenc odraslih za delovanje v sodobni družbi.

Projekt primarno nagovarja izobraževalce, ki izvajajo razvojno in strokovno-izobraževalno delo z odraslimi, še posebno z ranljivimi ciljnimi skupinami. Rezultati razvojnega dela projekta bodo neposredno koristni tudi za načrtovalce izobraževalnih politik, socialne partnerje in ranljive skupine odraslih.

Projekt se osredotoča na štiri glavne vsebinske sklope:

  1. Razvoj pismenosti in temeljnih zmožnosti odraslih – z namenom povečanja socialne pravičnosti in dostopnosti izobraževanja, še posebej za ranljive skupine.
  2. Presojanje in razvijanje kakovosti izobraževanja – s poudarkom na digitalizaciji in razvoju orodij za kakovostno izvajanje izobraževanja na daljavo ter hibridno izobraževanje.
  3. Krepitev svetovalne dejavnosti – z razvojem novih pristopov, gradiv in usposabljanj za svetovalce v izobraževanju odraslih.
  4. Razvoj zelenih kompetenc – z namenom prilagajanja na zeleni prehod in spodbujanja vključenosti odraslih v izobraževanje o zelenih temah.

Logotipi projekta

V sklopu projekta bomo razviti 2 javnoveljavna programa ter več usposabljanj in učnih gradiv, vključno z izobraževalnimi filmi, podkasti in spletnimi orodji.

Projekt bo izveden v okviru Programa evropske kohezijske politike v obdobju 2021–2027 v Sloveniji, prednostne naloge Znanja in spretnosti ter odzivni trg dela. Zasleduje specifični cilj Spodbujanje vseživljenjskega učenja, zlasti prožnih možnosti za izpopolnjevanje in prekvalifikacijo za vse, ob upoštevanju podjetniških in digitalnih veščin, boljše predvidevanje sprememb in zahtev po novih veščinah na podlagi potreb trga dela, olajševanje prehodov med delovnimi mesti in spodbujanje poklicne mobilnosti. Za projekt v vrednosti 5 milijonov evrov bo Evropski socialni sklad plus prispeval 3,35 milijona evrov.

Jasmina Poličnik (jasmina.poličnik@acs.si), ACS

Rubrika LAHKO.SI

© 2017-2024 Andragoški center Slovenije

Izdajo glasila e-Novičke denarno omogoča Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje.

ISSN 2591-1325

Andragoški center Slovenije
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje

KOLOFON: Založnik: Andragoški center Slovenije, Ulica Ambrožiča Novljana 5, 1000 Ljubljana | Urednica: Ana Peklenik (T: 01 5842 575, E: ana.peklenik@acs.si) | Odgovorna urednica: mag. Zvonka Pangerc Pahernik (T: 01 5842 567, E: zvonka.pangerc@acs.si) | Drugi člani uredniškega odbora: dr. Nataša Potočnik, direktorica ACS, dr. Tanja Možina, mag. Tanja Vilič Klenovšek in dr. Tanja Rupnik Vec | Jezikovni pregled: Ana Peklenik | Spletna rešitev: Franci Lajovic | Korektorici: Erika Brenk, mag. Zvonka Pangerc Pahernik | Oblikovanje: Larisa Hercog

Skip to content