Organizatorji so za letošnji kadrovski kongres, ki je bil zaradi omejitev, povezanih z epidemijo covida-19, premaknjen z običajnega pomladanskega termina na jesen, izbrali zanimiv naslov – Paradoksi sedanjosti. V dveh dneh, 3. in 4. septembra, smo v avditoriju Portorož tako prisluhnili različnim prispevkom na temo štirih paradoksov:

  • starejše generacije vs. mlajše generacije,
  • spremembe vs. priložnosti,
  • tehnologija vs. človek in
  • kompetence sedanjosti vs. kompetence prihodnosti.

Zanimivo je bilo slišati pogled kadrovske stroke in drugih strokovnjakov na izzive prihodnosti, bodisi v obliki demografskih sprememb, tehnološkega napredka ali kompetenc prihodnosti. Izobraževalci odraslih smo prepoznali svojo vlogo ravno pri razvijanju ustreznih kompetenc za uspešno spopadanje s temi sodobnimi zadregami posameznikov in podjetij. Prepričani smo, da pot razvoja in napredka vodi skozi učenje in izobraževanje.

Zavedamo se tudi, da ravno kadrovski delavci najbolje poznajo potrebe podjetij po novih znanjih in kompetencah. Zato so pogosto pobudniki izvedbe izobraževanja v podjetjih. Poleg tega so največkrat vezni člen med izvajalci in vodstvom, zato se nam zdi pomembno, da ne le (pre)poznajo pomen vlaganja v zaposlene, ampak poznajo tudi različne možnosti, ki so podjetjem in zaposlenim na voljo tudi brezplačno iz sedanje perspektive ESS.

Poleg tega svetovalci v projektu Svetovanje za zaposlene in v središčih ISIO te ukrepe dobro poznajo in lahko tako podjetjem kot posameznikom strokovno svetujejo za vključevanje v nadaljnje izobraževanje in usposabljanje ter razvoj kariere.

Sodelavke projekta Svetovanje za zaposlene smo se udeležile kongresa, ki sta ga soorganizirala Planet GV in Slovenska kadrovska zveza, predvsem z željo, da bi se še bolj povezali in okrepili naše sodelovanje ter da bi z informacijami o možnostih izobraževanja in usposabljanja zaposlenih dosegli kar največ tistih, ki nam pogosto odpirajo vrata v podjetja – kadrovskih delavcev.

Urška Pavlič (urska.pavlic@acs.si), ACS

Skip to content