Video postaja vse pomembnejše orodje pri izobraževanju in učenju, zato na ACS tudi na področju kakovosti IO skrbimo za dostopnost videovsebin. Pred dobrima dvema letoma smo pripravili prve izobraževalne videe v pomoč strokovnemu delu pri presojanju in razvijanju kakovosti IO. Vzpostavili smo kanal na YouTube Kakovost izobraževanja odraslih in na portalu Mozaik kakovosti pa pripravili poseben zavihek, namenjen objavi vseh izobraževalnih filmov s področja kakovosti. V zbirki jih je že devet.

Videi so različni po vsebini in dolžini (12–27 minut). Pripravljeni so kot pripomočki – vodila. Sestavljeni so iz razlage, napotkov in priporočil. Odgovarjajo na vprašanja, kako načrtovati in izpeljati postopke presojanja in razvijanja kakovosti ter kako v organizaciji razvijati posamezne elemente notranjega sistema kakovosti.

Ogled videov priporočamo svetovalcem za kakovost, članom komisij za kakovost, vodstvu organizacij, članom andragoških zborov, učiteljem ter drugim strokovnim delavcem, ki se pri svojem delu srečujejo tudi z vprašanji kakovosti.

Video - dr. Tanja Možina

Videi so vsebinska nadgradnja Mozaika kakovosti

S kratkimi izobraževalnimi videi smo vsebinsko nadgradili Mozaik kakovosti – spletno zbirko priporočil, pripomočkov in dobrih praks, ki je v pomoč organizacijam, ko vzpostavljajo in razvijajo svoje notranje sisteme kakovosti. Zbirko izvajalci zdaj že dobro poznajo in uporabljajo pri svojih samostojnih prizadevanjih za kakovost. Videovsebine so dodane k posameznim kazalnikom, ki jih vsebinsko obravnavajo.

 Zadnje tri videe smo pripravili konec lanskega leta

Naslovnica treh novih videov

Vsebine novih treh videov 

Prvih šest videov podaja naslednje vsebine:

V načrtu sta še dva 

Izobraževalno videogradivo je nastalo v okviru projekta ESS Strokovna podpora področju pridobivanja temeljnih kompetenc 2016–2022. Do sredine leta 2022, ko se projekt zaključuje, načrtujemo pripravo še dveh videov – o viziji in vrednotah izobraževalne organizacije – torej zelo pomembnih temah, ko v organizaciji razmišljamo o temeljnih strateških usmeritvah in se pogovarjamo o skupnih opredelitvah kakovosti.

Naredite svoje prve ali nadaljnje razvojne korake pri razvoju kakovosti IO s pomočjo samostojnega učenja ob videih! Znanje in napotke, ki smo jih strukturirali v zaokrožene celote in vanje vključili tudi številne že preizkušene primere iz prakse, lahko s pridom uporabite pri svojem delu za kakovost.

Vabljeni torej k ogledu in uporabi videov! Povabimo vas, da informacijo delite tudi z drugimi, ki jih ta tematika zanima.

Jasmina Orešnik Cunja (jasmina.oresnik.cunja@acs.si), ACS

Skip to content