V petek, 4. oktobra, je bil lep večer. Praznovali smo 30 let od izvedbe prvega ŠK v Tišini. Kronološka razstava izdelkov, ki so nastali, predstavlja, kako so minevala leta učenja. Ustvarili smo številna starejša in novejša ročna dela ter oblikovali izdelke iz različnih, tudi odpadnih materialov, ki so z novo obliko dobili drugo uporabno vrednost. Iskali in ohranjali smo naravno in kulturno dediščino. Z nabiranjem semen in vzgojo sadik smo skrbeli za naravno krajino, izdelovali različna ročna dela. Prirejali smo kulinarične dogodke, prenašali veščine in znanje na zanamce, skrbeli za osebnostno rast, zdravje, se družili. Oživljali smo stare običaje, družabne igre in povezovali lokalno skupnost. Vse to so obiskovalci lahko videli na fotografijah.

Obiskovalci prireditve so do zadnjega kotička napolnili dvorano. Veseli smo bili predvsem dr. Nevenke Bogataj, vodje projekta ŠK z ACS, Franca Horvata, župana Občine Tišina, Dejana Dravca, direktorja LUMS, in drugih gostov.

Kot dolgoletna mentorica ŠK in avtorica že druge knjige (prva 2015, Delo in dosežki študijskega krožka Tišina) sem predstavila knjigo RES DOBRO, študijski krožki v Tišini. Opisala sem, kako smo se učili, sledili izobraževalnim in akcijskim ciljem, bogatili sebe, lokalno skupnost, razmišljanja članov, pogled strokovnjakov ter udeležencev prireditev. Naša prizadevanja so bila opažena, saj smo prejeli priznanje ACS za promocijo učenja in znanja 2005.

Knjiga Res dobro

V ŠK nas povezujejo skupni interesi po še več znanja, druženja, ustvarjanja, negovanja natančnosti, ustvarjalnosti ter vztrajnosti. Vse ŠK v Tišini, ki so delovali pod strokovnim vodstvom ACS in okriljem LUMS, sta financirala MVI ter Občina Tišina. Vključenih je bilo 46 članov, opravili pa smo 1.298 ur in 30 minut VŽU.

Hvala vsem, da smo se lahko učili.

Mihaela Flisar (mihaela.flisar@gmail.com), mentorica ŠK Tišina

Skip to content