V projektu Ozaveščanje za vseživljenjsko učenje, kampanji Lahko.si se po Sloveniji že izvajajo prvi dogodki za starejše odrasle nad 65 let. Spodbujajo aktiven pristop k staranju, sodelovanje v vseživljenjskem učenju in večjo vključenost v družbi. V sklopu javnega povabila Lahko si zraven so izbrane organizacije v lokalnih okoljih pripravile različne priložnosti za krepitev digitalne, zdravstvene in druge praktične spretnosti. Ponudile so priložnosti za pridobitev novega znanja za vsakdanje življenje.
V Trbovljah je potekal dogodek 65+ pa kaj! Lahko si zraven, ki je združil delavnice o prometni varnosti, umetni inteligenci, gibanju, ustvarjalnosti in skrbi za zdravje. Ob tem so se predstavile tudi organizacije, ki delujejo na področju izobraževanja in podpore starejšim.
Zatem je v Celju je sledil medgeneracijski dogodek Dedi in babi AI HECatlon. Udeleženci so skupaj z dijaki spoznavali praktične primere možnosti uporabe umetne inteligence v vsakdanjem življenju.
V Murski Soboti je potekal dogodek Skupaj povezani v dolgoživosti, ki je bil usmerjen v zdrav življenjski slog, telesno in duševno dobrobit ter krepitev bralne in digitalne pismenosti.
V Ljubljani pa so na dogodku Radovednost, učenje in ustvarjalnost se nikoli ne upokojijo te teme izpostavili v pogovorih in predstavitvah dobrih praks.
Vabilo k sodelovanju
Verjamemo, da lahko tudi po 65. letu učenje odpira prostor novih priložnosti, osebne rasti in dragocenih poznanstev. Prisrčno vabljeni, da se tudi vi udeležite katerega izmed dogodkov, ki se bodo letos jeseni odvili v sklopu gibanja Lahko.si.
| REGIJA | IME IZVAJALCA | DOGODEK | TERMIN DOGODKA |
| Jugovzhodna | Knjižnica Črnomelj | Starati se aktivno | 8. september |
| Obalno-kraška | Samooskrbni.net | Festival samooskrbe | 20. september |
| Primorsko-notranjska | Zavod znanje Postojna | Še vedno rastem | 30. september |
| Gorenjska | Ljudska univerza Jesenice | Smenj priložnosti za aktivna zrela leta | 1. oktober |
| Posavska | Javni zavod za kulturo, šport, turizem in mladinske dejavnosti Sevnica | Reset 65+ | 8. oktober |
| Goriška | Ljudska univerza Ajdovščina | Lahko sem zraven | 21. 10. 2026 |



